מצבות מעוצבות ומקוריות

תהליך האבלות הוא ממושך ולא קל. אנו רואים אנשים המתמודדים בדרכים שונות עם מוות ואבדן. לכל אחד דרך משלו לבטא את הכאב שהוא נושא עמו. לעתים הפרידה היא כל כך קשה שקיימת תחושה עזה של רצון להנציח את מי שהלך מאיתנו. מצבות מעוצבות מסלעים טבעיים הן דרך מקורית להקמת מצבה מיוחדת אשר מבטאת חלק מרחשי הלב. אנו רואים בשנים האחרונות דרישה למצבות מיוחדות ואנו כאן כדי לתת לכם מידע על הנושא.

מצבה מפוסלת מסלע גרניט שחור

מצבה אבן

מצבות מעוצבות מסלעים 

בשנים האחרונות, אנו רואים פניות ובקשות להצבת מצבה מקורית ומיוחדת. החיפוש הוא בעיקר אחר סלע טבעי גדול אשר ניתן לעצב או לסתת אותו. יש המעדיפים להציב את הסלע הטבעי כפי שהוא ובכך לעצב מצבה מקורית. מצבות מקוריות מסלעים טבעיים הם מצרך מבוקש אשר אין סוף לדמיון וליצירתיות הניתנים להפיק ממנו. ישנן מצבות המסותתות באבן הטבעית בצורה כל כך מיוחדת עד כדי כך שהיא מקבילה ליצירת אומנות יקרה. אנו רואים התייחסות יוצאת דופן של קהל לא מבוטל, אשר נותן משקל רב לנושא זה. מדובר לא רק בטרנד עיצובי וייחודי, אלה במחשבה מקורית אשר יש בה המון רגש וכוונה לספר לנו משהו. לעתים המצבה ממלאת חלל גדול שנפער בנפשם של מי שנשארו ולעתים המצבה מספרת את סיפור חייו של הנפטר.

מצבות מסלעים מיוחדים

ישנן חברות המייבאות סלעים מיוחדים ממקומות שונים בעולם הרחב. אנו רואים סלעים מיוחדים המגיעים אלינו מיבשות ומארצות רחוקות, אשר לכל אחד מהם מראה וצבע שונה. המיוחד הוא שאין סלע אחד זהה לשני ומכאן שכל מצבה מעוצבת היא מקורית וייחודית. ניתן לסתת בסלע בצורה אמנותית ולהפוך אותו למצבה מפוסלת. מצבה מפיסול שחור היא דוגמה לסלע גדול שיובא לארץ מחו”ל אשר סותת בידי אמן בהתאם לבקשת המשפחה. בדרך זו אנו רואים כמה מחשבה ותכנון הושקעו בעיצוב המצבה. דרך המצבה המעוצבת, אנו יכולים ללמוד דבר מה על האדם שנטמן תחתיה ועל הכבוד והאהבה שמשפחתו רוחשת לו. מצבות מעוצבות הן מרשימות ומלאות ברגש. דרכן ניתן לראות את הגעגוע והאהבה למי שכבר איננו.