מנדף למסעדה

מנדף למסעדה הינו חלק בלתי נפרד מתפעול מטבח תקין של מסעדות

מנדף, או קולט אדים, חשוב לנו ביותר בכדי לשמור על פעילות תקינה של מטבח המסעדה, ובכדי לדאוג לתנאי עבודה איכותיים לעובדים וכן לשמירה לטווח ארוך על המכשור במטבח. מנדף למסעדה הינו מנדף שונה מהגרסה הביתית המוכרת לנו, ולו פונקציות נוספות ומתקדמות יותר וכן מטרות שונות במקצת להפעלתו.

אז מה כדאי לדעת על מנדף למסעדה?

  • מטרות השימוש: מנדף למסעדה, שלא כמו מנדף ביתי, נועד לא רק בכדי לשאוב את האדים העולים מהבישולים אל מחוץ למטבח, אלא גם להגן על עובדי המטבח ועל הציוד הנמצא בו. מנדף למסעדה עושה זאת באמצעות שאיבת האדים מהמטבח כמו גם שאיבת השומנים המתנדפים באוויר וסינון האוויר בצורה כזאת שתמנע שקיעה של לכלוך ושומן על מכשירי המטבח.
  • גודל המנדף: המנדף למסעדה צריך כמובן להתאים לגודל המטבח ולאינטנסיביות הבישול שבו, המנדף למסעדה צריך לתת מענה מספק לניקיון אוויר המטבח גם במקרים בהם מבשלים בו רבות וללא הפסקה. מסיבה זו, מנדף למסעדה הינו מנדף גדול ביותר, הרבה יותר גדול מהמנדף הביתי, כך שהוא גם מכסה שטח גדול יותר מהמטבח וגם יכול לשאוב כמויות גדולות יותר של אדים ואוויר בכל פעם.
  • עוצמת שאיבה: כאמור, מנדף מיוחד למסעדה צריך לשאוב לא רק אדים, אלא גם חלקי לכלוך ושומן הנמצאים באוויר, וכן לשאוב כמויות גדולות מהם בשל הייחודיות של בישול במטבח במסעדה, ולכן המנדף למסעדה מתאפיין לרוב גם בעוצמת שאיבה גדולה ביותר, אשר יכולה להתמודד עם עומס האדים והלכלוך במטבח, מבלי לאפשר הצטברות שלהם בו או שקיעה שלהם.

מנדף למסעדה

 

 

 

 

 

 

מנדף למסעדה מסייע לנו בייעול העבודה במטבח ובתפקוד יעיל שלו

מטבח מלא באדים הינו מטבח אשר קשה ביותר לעבוד בו, ולכן בכל מסעדה נוכל למצוא מנדף למסעדה אשר תפקידו לנקות את אוויר המטבח מאדים, שומנים ולכלוך ולאפשר לצוות המטבח לבצע את עבודתו כנדרש, בסביבה נקייה ונוחה לעבודה. מנדף מטבח הינו אחד מהכלים החשובים ביותר שנמצא במטבח של מסעדה, ולכן הינו גם אחד הכלים היחידים שנמצא בכל מסעדה.