למה כולם אוהבים דק אורן?

כל נגר ואפילו כל מעצב או מעצבת פנים יאמרו לכם את הדבר הבא על דק אורן: זהו ללא ספק הדק הכי פופולרי בארץ. זה לא טרנד של הזמן האחרון אלא נמשך כבר הרבה מעבר לעשר שנים ברציפות. אם אתם מתכנים לחדש את הבית או להפוך את הגינה למלהיבה ומרשימה, זהו הדק שיעשה את העבודה.  למה כולם אוהבים דק אורן? יצאנו לבדוק.

למה כולם אוהבים דק אורן

למה כולם אוהבים דק אורן? דק אורן מבוקש בזכות המחיר

עץ אורן, למרות היותו שייך למשפחת העצים הרכים יחסית, נחשב עמיד למדי. הוא גדל במקומות רבים בעולם, מהצפון הרחוק של פינלנד, צפון אמריקה וסקנדינביה וכמובן גם אצלנו בישראל. בגלל שהוא עץ נפוץ מאוד וקל לגידול וגם מתאים לייצור שלל מוצרים, מחיר נוח. למעשה, לא ניתן למצוא כמעט אף עץ אחר שיוכל לאפשר התקנה של דק חדש לחלוטין, במחיר כל כך נוח ומזמין.

הכי נוח לעיבוד ולהתקנה

כל מי שניסה אי פעם לנסר עץ גושני הבין מיד עד כמה שהעץ הזה קשה, דחוס ולא נחתך בקלות. אורן, לעומת זאת, הרבה יותר מתמסר, קל משקל ולכן גם נוח מאוד לעיבוד. דק אורן כל כך נוח לעיבוד והתקנה שבכלל לא צריכים לרכוש כלים יקרים ומיוחדים לעיבוד עצים גושניים מסיביים יותר. המתקינים המקצועיים מאוד אוהבים לעבוד איתו, כי ההתקנה עוברת מהר ובהצלחה, בלי פיספוסים. והאמת היא שאפשר לגשת למחסן עצים ולבקש חלקים לדק להתקנה עצמית. בגלל שנוח לעבוד איתו, אפילו אנשים בעלי מעט ניסיון יוכלו להתקין דק שכזה בצורה מוצלחת.

הידד למראה הכפרי המובהק

אז מחיר נוח יש וגם התקנה מהירה ופשטות גם להרכבה עצמית. אך בכל אלה לא היה די, אם הציבור הרחב לא היה מתחבר למראה הייחודי של דק אורן. המוצר המוגמר לא מטשטש בכלל את המראה הטבעי. זהו סגנון כפרי במובהק, של עץ כמו שכולנו מכירים אותו. עם הסיבים הברורים, החספוס הנעים למגע, העיגולים הטבעיים (ה”עיניים” של העץ). הדק שומר על התחושה הנעימה, אפשר ללכת על הדק יחפים, הוא לא מרגיש קריר גם בחורף. עם מעט תחזוקה, הוא שומר על מראהו היפה והמיוחד, שנה אחר שנה.