טיפול בדיכאון לאחר לידה

אומרים שתינוק חדש הוא אור גדול, הוא אושר שאי אפשר לתאר במילים ושהוא מביא איתו כמויות של שמחה למשפחה שאליה הוא נולד. ברוב המקרים זה אכן נכון אולם ישנן פעמים בהן זה לא כל-כך מדויק. אחוז בלתי מבוטל מהנשים שילדו סובלות מדיכאון שלאחר לידה שמאופיין במגוון תסמינים. חשוב לדעת שישנו טיפול בדיכאון לאחר לידה שיכול להטיב בצורה ניכרת עם היולדת הטרייה ולסייע לה להתגבר על התחושות ועל המצב במהירות ובקלות. הנה כל הפרטים החשובים שצריך לדעת על דיכאון אחרי לידה ואיך ניתן לסייע לסובלות ממנו.

תסמינים של דיכאון אחרי לידה

קודם כל חשוב להגיד שלא כל עצבות שקיימת אחרי לידה מאובחנת כדיכאון. אישה אחרי לידה נמצאת במצב הורמונלי מיוחד שגורם לה לחוש מנעד עצום של רגשות. במידה ותחושות של עצבות, ניתוק רגשי מהתינוק, חוסר ריכוז וחוסר תפקוד נמשכות מעבר לתקופה של ארבעה שבועות, זה עשוי להיחשב כדיכאון אחרי לידה. על האנשים הסובבים את האישה היולדת (בן זוג, הורים, חברות וכו') להיות ערים למצבה ולהפנות אותה לפגישה אצל מטפלת רגשית במידת הצורך.

טיפול בדיכאון לאחר לידה

ד"ר ליאת בן ארי (ברש), מטפלת רגשית מוסמכת.

דרכי טיפול בדיכאון לאחר לידה

כפי שאמרנו, על האנשים הסובבים את האישה היולדת להיות "עם יד על הדופק" ולתמוך בה בכל מה שהם יכולים. עם כל האושר והשמחה שבדבר, לידת תינוק היא גם מצב מורכב ולא פשוט כלל. המחסור בשעות השינה, הכאבים הפיזיים וההורמונים שמשתוללים יוצרים אתגר גדול ומצב נפיץ במיוחד. במידה ויש חשד, ולו הקטן ביותר, לדיכאון אחרי לידה יש להפנות את האישה לאנשי מקצוע ומטפלים מוסמכים בעלי הכשרה. מטפלים אלו יוכלו לתת לאישה את המענה הדרוש לה ויסייעו לה להרגיש  הרבה יותר טוב.

פסיכולוגית לטיפול בדיכאון אחרי לידה

נשים רבות יעדיפו לפנות דווקא לאישה על מנת לטפל בתחושות קשות שמהן הן סובלות. ד"ר ליאת בן ארי (ברש), פסיכותרפיסטית מומחית, היא הכתובת לנשים במצב זה. לד"ר בן ארי יש את ההכשרה המתאימה ואת מגוון הכלים כדי לטפל בצורה מקצועית ביותר בנשים אחרי לידה. חשוב לזכור שמדובר במצב פתיר שבאמצעות הסיוע המתאים יכול להשתפר בצורה ניכרת.

 

 

5/5 - (1 vote)