הצורך באיטום וטכניקות לאיטום

על הצורך הברור באיטום והשיטות השונות שיש

מדוע מעת לעת אנו מזמינים שירותי איטום? הצורך באיטום נולד, משום שהמבנים שבהם אנו גרים חשופים מעת לעת לפגעי מזג האוויר. נסו לחשוב על ההבדל בין האקלים בבית שלכם לאקלים בחוץ. יש הבדל אדיר לא רק בגלל שיש לנו מזגנים, מאווררים ותנורים. ברמה הבסיסית ביותר – האיטום שיש לנו בבית, הוא זה שעוזר לשמור על בידוד תרמי איכותי יותר בתוך הבית. מובן שהבידוד גם שימושי מאד בחודשי החורף, שכן הוא עוזר למנוע את חדירת המים פנימה לתוך הבית, וכך הוא מונע מצבים כמו רטיבות בקירות, התקלפות של הסיד, וכן האיטום מונע כך בעיות של פטרת וריקבון בתוך הבית. הצורך אם כן  הוא ברור, אז אילו טכניקות יש כיום לאיטום איכותי?

הצורך באיטום וטכניקות לאיטום

כמה שיטות שונות לאיטום

  • יריעות ביטומניות – השימוש ביריעות ביטומניות נפוץ בעיקר כאשר מדובר על עבודות של איטום גגות, וכיום זו נחשבת לטכניקה המובילה ביותר אשר מעדיפים להשתמש בה, כל עוד התנאים של הגג מאפשרים זאת. היריעות הביטומניות הן איכותיות וחזקות מאד, עמידות לאורך שנים רבות, ואף המחיר שלהן נחשב לנוח יחסית. בעזרת היריעות ניתן לאטום גגות גדולים או קטנים כאחד, וניתן גם להניח מעליהן שכבות נוספות בהמשך.
  • זיפות – דרך פופולרית נוספת מאד לאיטום של בתים היא שיטת הזיפות. הזפת מהווה חומר מבודד מעולה אשר המים לא חודרים דרכו. עם זאת, לזפת יש גם אורך חיים קצר יותר משל שיטות איטום אחרות – אך היא גם זולה מאד ולכן נחשבת עדיין למשתלמת ונפוצה. כמובן שאחרי שמזפתים משטח – יש לסייד אותו כדי למנוע מחימום יתר עקב קרני השמש שנלכדות בזפת השחורה.
  • איטום פוליאריטני – חומרי איטום פוליאריטניים נחשבים כיום לחומרים מצוינים ואיכותיים מאד. משתמשים בהם בין השאר לאיטום של סדקים בקירות, לאיטום של מרפסות וחלונות, ועוד. מדוע לא לאיטום של גגות? כי זה חומר מעולה ועמדי אך גם יקר מאד, ולכן מתאים בעיקר לאיטום של משטחים קטנים.

יש עוד טכניקות לאיטום

כמובן שלא סקרנו לפניכם את כל האפשרויות שיש כיום לאיטום של הבית שלכם, אלא הסתפקנו בשיטות הנפוצות ביותר. רצוי בכל מקרה להתייעץ עם קבלן מקצועי מהתחום, לפני שמזמינים עבודה.