דק במבוק לגינה

דק במבוק

 

לדק העשוי במבוק יש מראה ייחודי ומרשים, תודות למרקם האחיד והגימור הטבעי. חוזק החומר גורם לכך שהדק ישמר לאורך זמן ולא ישחק. הדק העשוי מ-100% במבוק טבעי, מיוצר בשיטת הדבקה צפופה של סיבי עץ כמקשה אחת, כך שהתוצאה המתקבלת היא משטח חלק במראה עץ.  הצפיפות של לוח הדק גבוהה ומשקלו בהתאם. לכן, הוא אינו גמיש ואינו מתעוות תחת משקל כבד, ועמיד בכל מזג אוויר. הוא מומלץ לשימוש ביתי וציבורי, ונהיה טרנד חזק בקרב מעצבים ואדריכלים חובבי מראה העץ הטבעי והאווירה הכפרית. מכיוון שמרבית הדקים מותקנים בחוץ, הם נבנים בצורה מסורקת כזו שתמנע החלקה בתנאי לחות.

מקור הבמבוק בדרום אסיה ומזרח אסיה, הוא צמח שגדל במהירות וניתן לעשות בו שימושים רבים מעבר לבניית דק, כדוגמת יצירת אביזרי אכסון, ריהוט, טקסטיל, תרופות, ואפילו חומרי בניה.

אג’נדה ירוקה

דק במבוק מועדף בקרב השומרים על איכות הסביבה, הוא מחליף את דק איפאה, שעשוי מעץ , וגורם לכריתת עצים שפוגעת באיכות כדור הארץ ולכן, במבוק הוא תחליף ירוק וידידותי, יחד עם היתרונות של נראות טבעית ייחודית, ויכולת התבלות איטית.

דק במבוק

דק במבוק לגינה

מה חשוב לדעת?

כמו בכל מוצר קיימים מוצרים בעלי איכות נמוכה ועל כך יש לתת את הדעת, כאשר איכות לוח הדק ירודה הוא לרוב צבוע בחומרים זולים ועלול להתחמם, בטמפרטורה גבוהה נוצרת היפרדות של סיבי הבמבוק, מצב המסכן את הולך הרגל. בנוסף, לפני ההתקנה יש להכין את יסודות האזור עליו מותקן הדק, ולכן חייבים לבצע זאת באמצעות איש מקצוע מיומן המכיר את כל שלבי ההתקנה ומתאים אותם למיקום.

מעבר לאיכות המוצר, דק במבוק דורש תחזוקה שוטפת, בייחוד כאלו שחשופים לשמש הישראלית הקופחת, כחלק מהתחזוקה נדרש שימון של הלוחות וצביעתם כדי לשמור על הגוון הטבעי, ולמנוע את המראה האפרפר והלא מחמיא. תחזוקה נכונה תשמור על הדק מהוצאת סיבים שישחקו אותו ויסכנו את ההולכים.

היכן ניתן לשלב ביעילות דק במבוק?

בגינה פרטית וציבורית, במרפסות, בשבילים, משטחי בריכה, בתי קפה, גני אירועים, מרכזי מסחר ועוד, זה יוצר מראה משודרג ומרשים ואווירה כפרית חמימה.