עורך דין תעבורה

אז מה עושה עורך דין תעבורה?

עורך דין תעבורה יכול להיות הגואל והמושיע של מי שהורשעו בעבירות תעבורה בכלל ובעבירות תעבורה חמורות בפרט. אכיפה מוגברת של המשטרה את חוקי התנועה והימצאות מספר רב של שוטרים כדי לוודא ציות לחוקים אלה ואכיפתם אמורה לגרום, על פי ההיגיון והציפיות, לנהיגה מבוקרת, שקולה וזהירה יותר, אולם ריבוי עבירות תנועה לא מוכיח כי ההיגיון בהכרח שולט ומנצח.

ככל שעבירת התנועה חמורה יותר, כך, בהתאמה, עלול העונש הנגזר על מי שביצע אותה להיות חמור יותר, עד כדי מאסר. שכירת שירות של עורך דין תעבורה היא גם ברירת המחדל של עברייני תנועה רבים וגם קרש ההצלה שלהם.

עורך דין תעבורה מכיר היטב את החוק ואת הפרצות בו

עורך דין תעבורה, המכיר לפני לפנים את החקיקה כמו גם את התקדימים שקיימים בפסיקות בנושא זה, בקיא לא רק בכל סעיפי החוק אלא גם בפרצות הקיימות בו ויודע כיצד לנצלן לטובת לקוחותיו- יכול לסייע להפחתה משמעותית בעונש ולא אחת, בהינתן ראיות שניתן להסתייע בהן כדי לתת תוקף לטענותיו בדבר קיומן של סיבות מוצדקות להקלה, אף להוריד אותה אל מתחת לרף המינימום הקבוע בחוק.

עורך דין מנוסה יכול לגרום לביטול פסילת רישיון בכלל ופסילה מנהלית בפרט או להפחתה ניכרת בזמן שעליו היא חלה, מחיקת כתב אישום, להגעה להסדר טיעון שבמסגרתו העונש אינו רק מידתי וסביר בהחלט אלא מעבר לכך, להעדר הרשעה בשל ההצלחה להוכיח פגמים וכלשים טכניים ו/או מהותיים בפרוצדורה, בהתנהגות לא ראויה של שוטר, באי תקינותו של מכשיר שמודד רמת אלכוהול בדם או מהירות מופרזת בכביש ועוד.

עורך דין תעבורה מגדיל גם נקודות זכות קטנות

חשיבות גדולה, לא אחת מכרעת, יש לעורך דין תעבורה כבר בשלב הראשוני: על מי שנעצר ונחשד בביצוע עבירת תנועה ליצור לאלתר קשר עם עורך דין כדי לקבל הנחיה מה לעשות, מה להגיד- ובעיקר מה לא להגיד. זו זכותו של כל אדם וחובת המשטרה לאפשר לו זאת.  ככל שעורך דין יקבל ממרשו נתונים רבים יותר, מסמכים ועדויות שיש בהן כדי לבסס ולחזק טענה בדבר אחריות מופחתת ולעתים העדר אשמה, כך יקל על העורך דין לייצג אותו ולהגן עליו.

בשורה התחתונה חשוב להבין את הצורך הדחוף בפנייה אל עורך דין כאשר נעצרים ונחשדים- קל וחומר נאשמים- בביצוע עבירת תנועה, בעיקר כאשר מעורבים בתאונת דרכים. אכן זמן הוא בין השאר גם כסף. אין מחיר לחופש שלכם אשר אתם עשויים לקנות אותו בסך הכול במחיר עלות שכרו של העורך דין שייצג אתכם…

עורך דין תעבורה
5 (100%) 2 vote[s]